BEZPIECZNA DROGA DO CELU… - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

BEZPIECZNA DROGA DO CELU…

Data publikacji 27.02.2018

Katowiccy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna droga do celu”. Policjanci rozmawiali z kierującymi o bezpiecznym podróżowaniu, weryfikowali poprawność przewożenia pasażerów, a w szczególności sprawdzali czy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa. Kierowcy otrzymali m.in. zapachowe zawieszki na lusterko z przesłaniem o zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pojawili się na ulicy Kościuszki z przesłaniem o bezpieczną jazdę do celu. Przedmiotowa akcja odbyła się w ramach działań „Bezpieczne Ferie”. Przy wykorzystaniu lornetki, policjanci kontrolowali czy wszyscy kierowcy stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz jak przewożeni są w pojazdach najmłodsi pasażerowie. Funkcjonariusze rozmawiali również z kierującymi pojazdami o wpływie stanu technicznego samochodu na bezpieczeństwo podczas podróży do celu.

Na okoliczność spotkania z policjantami, kierowcy otrzymali poradnik o obowiązkach kierujących pojazdami autorstwa Inspekcji Transportu Drogowego oraz zapachowe zawieszki na lusterko z przesłaniem o zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wiążemy nadzieję, że przeprowadzane działania znajdą odzwierciedlenie w malejącej liczbie zdarzeń drogowych. 
Akcja odbyła się w myśl planu działań policji woj. śląskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Ładowanie odtwarzacza...