Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami

Data publikacji 13.02.2018

Katowiccy policjanci serdecznie zapraszają seniorów do udziału w "Akademii Bezpiecznego Seniora". Spotkania będą odbywać w Parafii pw. św. Szczepana w Katowicach - Bogucicach przy ul. Markiefki 89. Pierwsze spotkanie z policjantami oraz wolontariuszami Fundacji „Podaruj Nadzieję” odbędzie się już dziś o godz. 16:00. W spotkaniu będzie także uczestniczyć młodzież z pobliskiego domu dziecka. Wspólnie tworząc artystyczne rękodzieła będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie seniorów.

Komenda Miejska Policji w Katowicach realizuje nową edycję programu profilaktyczno – edukacyjnego dla seniorów „Bezpieczna przystań 2017/2018”. W ramach programu w formie „Akademii bezpiecznego Seniora” odbędzie się cykl 5 spotkań grupy seniorów z partnerami programu obejmujący szeroki zakres bezpieczeństwa tj.:

  • z policjantem (wiktymologiczne aspekty bezpieczeństwa)-  "Seniorze uważaj! Nie daj się oszukać!"
  • ze strażakiem (bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz przeciwdziałanie zatruciom tlenkiem węgla),
  •  z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (bezpieczeństwo socjalne), zapoznanie z ofertą instytucji pomocy społecznej, w  szczególności  w zakresie pomocy socjalnej (zarówno finansowej - zasiłki, świadczenia, dofinansowania czy też usługowej - usługi opiekuńcze, usługi opiekuńcze specjalistyczne, jak i pomocy w formie niepieniężnej m.in w ramach poradnictwa specjalistycznego, w tym wsparcia psychologicznego, prawnego, mediacji, poradnictwa zawodowego, terapii oraz pracy socjalnej, jak i usług asystenckich)
  •  z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego (bezpieczne finanse), rozpoznanie autentyczności banknotów, bezpieczne transakcje bezgotówkowe oraz bezpieczne pożyczki.
  • z pracownikiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego (telefon ratujący życie nr 112, ratownictwo medyczne).

Spotkania odbywać się będą w kafejce parafialnej mieszcząca się z tyłu kościoła (wejście od ul. Wróblewskiego) w następujących w dniach:

  • 13 lutego 2018 r. z policjantką z zespołu profilaktyki społecznej, wolontariuszami Fundacji „Podaruj Nadzieję” i dzielnicowym (godz. 16:00 -18:00) 
  • 20 lutego 2018r. z przedstawicielem MOPS (godz. 16:00-17:00) oraz przedstawicielem CPR (godz. 17:00- 18:00)
  • 06 marca 2018r. z przedstawicielem NBP (godz. 16:00 – 17:00) oraz Strażakiem (godz. 17:00 – 18:00)

Wstęp wolny!