Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI KOLEJNE NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER

Data publikacji 09.02.2018

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez katowickich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie przeprowadzonych działań zabezpieczyli 4 automaty w jednym z katowickich lokali. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie przeprowadzonych czynności w jednym z katowickich lokali zabezpieczyli kolejne 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas sprawdzają i monitorują miejsca, w których mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe.