Zapraszamy Seniorów na spotkanie z policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Zapraszamy Seniorów na spotkanie z policjantami

Data publikacji 09.02.2018

Katowiccy policjanci serdecznie zapraszają seniorów do udziału w spotkaniu z policjantką koordynującą program profilaktyczny dla seniorów „Bezpieczna Przystań” oraz policjantem dzielnicowym. Spotkane odbędzie się w salce parafialnej - Parafii pw. św. Jacka w Katowicach przy ul. Leśnej 14. Przekażemy cenne wskazówki jak zadbać o własne bezpieczeństwo, aby nie dać się oszukać i nie stracić oszczędności życia.

Katowiccy policjanci zapraszają seniorów na spotkanie w dniu jutrzejszym, tj. 10 lutego 2018r. (sobota) o godz. 11:00 w salce parafialnej - Parafii pw. św. Jacka w Katowicach przy ul. Leśnej 14.

Komenda Miejska Policji w Katowicach realizuje nową edycję programu profilaktyczno - edukacyjnego „Bezpieczna przystań 2017/2018”. W ramach programu w formie „Akademii Bezpiecznego Seniora” odbywa się cykl 5 spotkań grupy seniorów z partnerami programu obejmujący szeroki zakres bezpieczeństwa tj.:

  • z policjantem (bezpieczeństwo w domu, na ulicy, przez telefon)-  "Seniorze uważaj! Nie daj się oszukać!",
  • ze strażakiem (bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz przeciwdziałanie zatruciom tlenkiem węgla),
  • z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (bezpieczeństwo socjalne), zapoznanie z ofertą instytucji pomocy społecznej, w  szczególności  w zakresie pomocy socjalnej (zarówno finansowej - zasiłki, świadczenia, dofinansowania czy też usługowej - usługi opiekuńcze, usługi opiekuńcze specjalistyczne, jak i pomocy w formie niepieniężnej m.in w ramach poradnictwa specjalistycznego, w tym wsparcia psychologicznego, prawnego, mediacji, poradnictwa zawodowego, terapii oraz pracy socjalnej, jak i usług asystenckich)
  • z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego (bezpieczne finanse), rozpoznanie autentyczności banknotów, bezpieczne transakcje bezgotówkowe oraz bezpieczne pożyczki.
  • z pracownikiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego (telefon ratujący życie nr 112, ratownictwo medyczne).

Serdecznie Zapraszamy!