Wiadomości

Pięć ogólnodostępnych alkomatów już działa w Katowicach

Data publikacji 07.11.2017

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Katowice. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, będzie potrzebował badania stanu swojej trzeźwości, może od teraz skorzystać z takiego badania w katowickiej komendzie i 4 komisariatach. Alkomaty zostały zainstalowane w poczekalni w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach przy ulicy Lompy, w Komisariacie I przy Żwirki i Wigury 28, Komisariacie IV przy ulicy Policyjnej 7, Komisariacie VI przy Stawowej 8 oraz Komisariacie VII przy ulicy Tysiąclecia. Dzięki takiemu rozmieszczeniu urządzeń mieszkańcy praktycznie każdej dzielnicy, będą mieli całodobową możliwość sprawdzania stanu trzeźwości bez angażowania do tej czynności dyżurnych.

Sfinansowane przez Urząd Miasta Katowice alkomaty AL-4000/ 4000V, to najnowszej generacji urządzenia, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Jest ono prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Nowe alkomaty użytkowane będą zatem działań prewencyjnych policji.

Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażanie się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski podkreśla, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na katowickich drogach.

Ładowanie odtwarzacza...