Policjanci z Katowic najlepszymi biegaczami!!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Policjanci z Katowic najlepszymi biegaczami!!!

Data publikacji 10.10.2017

Sukcesem katowickich policjantów zakończył się start w Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. W kategorii OPEN , I miejsce zajął sierż. Łukasz Oślizło, a III st.sierż. Łukasz Hildebrand z KMP Katowice. W kwalifikacji mężczyzn powyżej 40 roku życia, III miejsce zajął st.asp. Bogusław Bożek. W kwalifikacji kobiet III miejsce zdobyła sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli I miejsce.

Do zawodów zgłosiło się ponad 250 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż  Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi, w biegu  rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej.  
Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki gm Łazy. W zależności od kategorii, biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km. Do dyspozycji uczestników była kuchnia polowa z przygotowanym gorącym posiłkiem. Zawody uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.
Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczali: Zastępca Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji mł.insp. Mirosław Wypych, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Piotr Kucia, Burmistrz Łaz oraz Henryk Załoga - ojciec zastrzelonego policjanta.

Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowali: 

 

  • sierż. Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • sierż.szt. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice
  • sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice
  • mł.asp. Joanna Menżyk z z Komisariatu Policji III w Katowicach
  • st.asp. Bogusław Bożek z Komisariatu Policji III w Katowicach
  • kom. Sebastian Hulin z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice
  • mł.asp. Dariusz Klocek z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice
  • mł.asp. Zbigniew Paradecki z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice
  • mł.asp. Szymon Szociński z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice 
  • asp.szt. Marek Bojar z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Katowice

W  kategorii OPEN mężczyźni najlepszym zawodnikiem był sierż. Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. III miejsce zajął  sierż.szt. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice. W kategorii mężczyzn powyżej 40 roku życia, III miejsce zajął st.asp. Bogusław Bożek z Komisariatu Policji III w Katowicach. W kategorii kobiet III miejsce zajęła sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowic
W klasyfikacji drużynowej służb mundurowych, pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie!

 

Zdjęcia:
KPP Zawiercie
KMP Katowice st.asp. Bogusław Bożek