Wiadomości

Zastępca dyżurnego z Katowic zdobył „Koronę Maratonów Polskich”

Data publikacji 10.10.2017

W 5 maratonach przebiegł prawie 211 km w ciągu 2 lat. Wszystko po to, aby zdobyć upragnioną „Koronę Maratonów Polskich”. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach asp. szt. Sylwester Szklorz, może poszczycić się nie lada wytrwałością i determinacją w dążeniu do celu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aby zdobyć „Koronę Maratonów Polskich" należy ukończyć 5 maratonów (każdy z nich na dystansie 42 km 195 m), odbywających się w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu, co daje łącznie 210 km 975 m. Policjant wszystkie wymagane biegi zaliczył w 2016 i 2017 roku. Pierwszy w Krakowie, a ostatni 24 września tego roku w Warszawie.

Asp. szt. Sylwester Szklorz pełni służbę, jako zastępca dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Jego pasją od 6 lat jest bieganie. Po zakończonej służbie zamienia mundur na sportowy strój i każdego miesiąca pokonuje ponad 100 kilometrów. Oprócz zdobycia „Korony Maratonów Polskich”, brał udział w biegach z przeszkodami m.in. w "Biegu Morskiego Komandosa" w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!