Policjanci uczyli jak bronić się podczas napadu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Policjanci uczyli jak bronić się podczas napadu

Data publikacji 09.10.2017

Sala konferencyjna w siedzibie Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wypełniła się mieszkańcami miasta, chcącymi zagłębić tajniki samoobrony. W mini kursie wzięło udział 15 katowiczan, którzy poznali zarówno aspekty teoretyczne, jak i praktyczne obrony przed atakami agresywnych napastników. Zajęcia przeprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zorganizowane warsztaty profilaktyczno-edukacyjne wpisują się w założenia programu profilaktycznego "Moc ! Na Ty" oraz kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". Podczas zajęć, w których udział wzięło udział 15 osób, st. asp. Adrianna Mazur z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przypomniała o zasadach dotyczących bezpiecznych zachowań, unikaniu zagrożeń, jak również sposobach i miejscach, w których można uzyskać pomoc w przypadku przestępstwa. Na zajęciach poruszono również temat przemocy seksualnej i dyskutowano o przestępstwie stalkingu.  
Mundurowi, szkolący zwykle innych policjantów w zakresie taktyk i technik interwencji - kom. Sebastian Hulin, mł. asp. Dariusz Klocek oraz mł. asp. Zbigniew Paradecki z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poprowadzili zajęcia fizyczne. Uczestnicy poznali między innymi przydatne chwyty obezwładniające, kopnięcia, sposoby obrony przed duszeniem oraz usłyszeli porady związane z odpieraniem ataków.