Wiadomości

Katowiccy policjanci wsparli charytatywna sztafetę "Kręcimy dla Marcina"

Data publikacji 03.10.2017

1-2 października br. Śląsk odwiedziła ogólnopolska, charytatywna sztafeta rowerowa „Kręcimy dla Marcina”. Marcin jest policjantem z Rzeszowa, który potrzebuje naszej pomocy w walce z nowotworem. Bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę w niedziele przejęli policjanci z Katowic oraz Jaworzna, którzy aktywnie wspierają inicjatywę. Komendę Miejska Policji w Katowicach reprezentował sierż. Konrad Kubat. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe przez policjantów z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wczoraj punktualnie o 8.00 wyruszyli w liczącą 80 km trasę.

Bransoletka, która symbolizuje sztafetową pałeczkę dotarła do Katowic w niedzielę wieczorem. Odebrała ją sierż. Konrad Kubat z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz st.sierż. Marcin Różnawski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Wczoraj punktualnie o 8.00, sztafeta rowerowa ruszyła spod Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wsparli ją policjanci z katowickiej komendy miejskiej, oddziału prewencji, komendy wojewódzkiej oraz Jaworzna i Siemianowic Śląskich. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Włodzimierz Mogiła oraz st.asp. Tomasz Bratek wyposażyli uczestników sztafety w kamizelki odblaskowe. Wspólnie, dla szczytnego celu przejechali 80 kilometrów. W Olkuszu bransoletkę przekazali małopolskim policjantom.

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Start rozpoczął się 22 września z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim, a meta będzie w stolicy Podlasia, Białymstoku. Data zakończenia to 14 października. Wszystko to po to, by dać Marcinowi siłę i wsparcie do walki z nowotworem!!

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/
A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie

W przypadku pytań prosimy o kontakt z inicjatorem i organizatorem akcji: sierż. Jarosławem Hapakiem tel. 531555801