EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Data publikacji 23.09.2017

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz ze strażnikami miejskimi wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Na katowickim rynku powstało wspólne stoisko mundurowych, którzy rozmawiali z mieszkańcami miasta o bezpieczeństwie rowerzystów oraz zaprezentowali patrole rowerowe.

22 września to Europejski Dzień Bez Samochodu i jest obchodzony w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

 

Na katowickim rynku policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz funkcjonariusze z patrolu rowerowego pracujący na co dzień w katowickim siódmym komisariacie rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa rowerzystów. Policjantki mówiły o obowiązkowym wyposażeniu roweru i przepisach ruchu drogowego, które dotyczą w szczególności rowerzystów. Dla najmłodszych przygotowały wesołe kolorowanki i odblaski. Akcję jak zawsze wsparł policyjny piesek Sznupek – tym razem na rowerze! Mimo swoich niemałych rozmiarów, rozentuzjazmowany pożyczył rower od policjantów i jeżdżąc po rynku zapraszał dzieci na stoisko profilaktyczne.

 

Pliki do pobrania

  • 172.2 KB