Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami Załęża - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami Załęża

Data publikacji 13.09.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach dzielnicy Załęże asp.szt. Mariusz Majchrzak oraz asp.szt. Artur Czernecki w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik" w Katowicach. Była to doskonała okazja, aby spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o bezpieczeństwie. Najmłodsi otrzymali od policjantów odblaski i kolorowanki ze Sznupkiem.

Policjanci zaprezentowali dzieciom policyjny radiowóz, w którym mogły usiąść za kierownicą. Oglądanie okazało się dla najmłodszych uczestników ogromną atrakcją i niesamowitym przeżyciem. Miłym akcentem spotkania była również obecność maskotki "Sznupka", którego dzieci chetnie przytulały oraz robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Dzielnicowi rozdali najmłodszym odblkaski i kolorowanki z wizerunkiem "Sznupka" promujące bezpieczne zachowanie w domu i na ulicy.
Ponadto podczas spotkania asp.szt. Mariusz Majchrzak zaprezentował uczestnikom festynu nową koncepcję pracy dzielnicowego "Dzielnicowy bliżej nas". Rozdano ulotki i objaśniono również nowoczesne formy mobilnej komunikacji poprzez aplikację "Moja Komenda" jak i platformy informacyjnej jaką jest "Krajowa Mapa Zagrożeń". Przypomniano również o bezpieczeństwie pieszych podczas korzystania z dróg oraz informowano kierujących o  możliwości darmowego sprawdzenia ilości posiadanych punktów karnych na stronie internetowej obywatel.gov.pl.