Mężczyzna z monitoringu w rękach policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Mężczyzna z monitoringu w rękach policjantów

Data publikacji 25.08.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu katowickiej komendy miejskiej ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o brutalny napad na kobietę. Działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował on u kobiety ciężkie obrażenia ciała, a następnie ją okradł. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. W jego namierzeniu pomogli policjantom obywatele, którzy rozpoznali napastnika. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz internautom, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 sierpnia pomiędzy 5.20 a 7.10 w pobliżu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach. Jak wstępnie ustalono, sprawca szedł za kobietą już od katowickiego Rynku. W okolicach hotelu mężczyzna brutalnie zaatakował. Wciągnął ją w zarośla i, działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował u kobiety ciężkie obrażenia ciała. Następnie ukradł dokumenty i telefon, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce pogotowie. Pokrzywdzona w stanie ciężkim stanie, zagrażającym jej życiu, trafiła do szpitala. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco sprawdzali. Dzięki pomocy obywateli, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu komendy miejskiej wkroczyli do akcji i zatrzymali poszukiwanego. Napastnik, to 26-letni mieszkaniec Chorzowa. Trafił on do policyjnego aresztu. O tym, kiedy oraz jakie usłyszy zarzuty, zdecyduje prokurator. Śledztwo w tej sprawie prowadzą katowiccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe.

Serdecznie dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, otrzymaliśmy informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawcy. Dziękujemy również wszystkim internautom, a także mieszkańcom, którzy chętnie dzielili się z policjantami swoimi podejrzeniami.

 .

Ładowanie odtwarzacza...