Spotkanie z policjantem ruchu drogowego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Spotkanie z policjantem ruchu drogowego

Data publikacji 18.08.2017

Policjant wydziału ruchu drogowego spotkał się z wychowankami Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”. W ramach akcji „Lato w mieście 2017 r.” funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez zagadki, zadania i oczywiście wspólny dialog uczył najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po mieście.

Policjant wydziału ruchu drogowego st. sierż. Tomasz Witański odwiedził dzieci z Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”. Podczas spotkania uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z nich dostawała zadania. Pierwszym było przyporządkowanie opisów do prezentowanych znaków drogowych. W trakcie ożywionej dyskusji omówione zostały ogólne zasady ruchu drogowego oraz znaczenie poszczególnych znaków i sygnałów drogowych. Uczniowie mieli również za zadanie narysować, w jaki sposób postrzegają drogę oraz rower.  Policjant za pomocą rekwizytów zaprezentował funkcjonowanie kamizelek i elementów odblaskowych oraz omówił ich rolę jako przedmiotu mogącego uratować życie. Następnie młodzież wzięła udział w symulacji wypadku drogowego, celem której było zapewnienie bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia oraz nabycie umiejętności sprawnego kontaktu z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Podczas wystąpienia dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja elementów wyposażenia do służby oraz motocykla, jakim na co dzień poruszają się policjanci. Możliwość sfotografowania się na motocyklu służbowym była dla dzieci niezwykłą atrakcją.

Akcja profilaktyczna wpisuje się w kampanię społeczną „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.