Działania prędkość w Katowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Działania prędkość w Katowicach

Data publikacji 14.07.2017

Dzisiaj od godziny 6.00 katowiccy policjanci prowadzą ogólnopolskie działania pod kryptonimem "Prędkość". Policyjne patrole na terenie całego miasta skrupulatnie sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów.

Do ogólnopolskiej akcji "Prędkość" włączyli się również katowiccy policjanci. Od godziny 6.00 na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego kontrolują kierowców, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Podczas akcji policjanci wykorzystują ręczne mierniki prędkości oraz videorejestratory.  
Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali  wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Akcja będzie trwała do niedzieli do godziny 22.00. 
Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Dzisiejsze działania mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.  
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

 

Ładowanie odtwarzacza...