Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo“ - uważajmy na rowerzystów

Data publikacji 12.07.2017

Śląscy policjanci oraz medycy zorganizowali nietypową akcję w centrum miasta, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Dziś o godz. 14.00 na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach przeprowadzona zostanie symulacja wypadku drogowego samochodu z rowerem. Uczestnicy będą mogli się przekonać, jak tragicznie może wyglądać zderzenie auta z jednośladem. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych Redakcji wraz z operatorami i fotoreporterami do udziału w wydarzeniu

W dniu dzisiejszym o godzinie 14.00 na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach odbędzie się symulacja wypadku drogowego samochodu z rowerem. Osoby obecne, będą mogły przekonać się jak tragiczne w konsekwencjach może być bliskie spotkanie kierującego samochodem z rowerzystą i jak wygląda praca służb w miejscu takich zdarzeń. Wspólna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Katowic ma na celu poprawę relację pomiędzy kierowcami samochodów, cyklistami i pieszymi. Akcja doskonale wpisuje się w ideę kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji: „Kręci mnie bezpieczeństwo” i jej odsłonę „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze”.

Gościem honorowym będzie Lech Piasecki, polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców. Na rowerzystów czekać będą specjalne „bezpieczne” podarunki.

Przedstawicieli zainteresowanych mediów serdecznie zapraszamy do Doliny Trzech Stawów już jutro na godz. 14!

Osobą do kontaktu w sprawie działań jest st. asp. Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki - nr tel. 609 568 567.