Bezpieczny Tydzień z Życia Gimnazjalisty - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Bezpieczny Tydzień z Życia Gimnazjalisty

Data publikacji 19.05.2017

Jak atrakcyjnie i bezpiecznie spędzać wakacje? Wakacje już wkrótce, warto więc nakręcić się na bezpieczny odpoczynek. Dobry pomysł + rozwaga to prosta i skuteczna recepta na udany i bezpieczny wypoczynek.

Katowicka policjantka, podinsp. Małgorzata Biernacka brała udział w pracach komisji konkursowej, w ramach miejskiego programu profilaktycznego Bezpieczny Gimnazjalista. Organizatorami konkursu jest Rada Pedagogów i Psychologów Szkolnych Miasta Katowice, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice, Straż Miejska w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Katowicach, Pełnomocnik Prezydenta ds. Problemów Uzależnień, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Katowice.

W bieżącym roku szkolnym  gimnazjaliści mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej "Wakacyjny tydzień z życia gimnazjalisty". W swoich pracach młodzież stawiała przede wszystkim na aktywny i bezpieczny wypoczynek, wskazując ciekawe miejsca w Katowicach, do których warto zajrzeć podczas wakacji. Konkurs cieszył się zainteresowaniem, o czym świadczy duża ilość prac, które wpłynęły do organizatorów. Jury dokonało oceny wszystkich nadesłanych prac i wybrało te najlepsze. 

"Co roku poziom prac konkursowych jest coraz wyższy. Przesłane projekty pokazują, że młodzież świetnie radzi sobie z technicznymi aspektami tworzenia prezentacji multimialnych, ale dla nas bardzo istotny jest wymiar profilaktyczny. To były trudne decyzje. Wyłoniliśmy kilka na prawdę bardzo dobrych prac spośród których musieliśmy wybrać te trzy najlepsze" – powiedziała  podinsp. Małgorzata Biernacka z Wydziału Prewencji katowickiej komendy Policji.

I miejsce zajęła praca Dawida Roik z Gimnazjum nr 21 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach, II miejsce – Natalia Gruszka z Gimnazjum nr 15 w Katowicach, III miejsce – Ala Łojek z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach. Jury przyznało także wyróżnicenie  dla Beaty Habryki z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Trzeciego Święta Profilaktyki - Katowice 2017, w dniu 13 czerwca 2017 roku w Pałacu Młodzieży. W imprezie uczestniczyć będzie najbardziej zakręcona profilaktycznie młodzież z całych Katowic.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Pliki do pobrania

  • 14.71 MB
  • 5.92 MB
  • 5.48 MB
  • 10.62 MB