Katowicka Policjantka Przyjacielem Dzieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Katowicka Policjantka Przyjacielem Dzieci

Data publikacji 18.05.2017

St. post. Klaudia Jaskólska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach po raz kolejny odwiedziła dzieci z aAcademy – Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi. Policjanta wraz z Aliną Głośny – Inspektorem Transportu Drogowego z Katowic przeprowadziła zajęcia dla uczniów z autyzmem, zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością intelektualną. Funkcjonariuszki poprzez zabawę przekazywały najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie z dziećmi niepublicznej placówki aAcademy było wspaniałym przeżyciem dla funkcjonariuszek oraz dla dzieci. Czas spędzony wspólnie przyniósł uśmiech na twarzach wychowanków, ale przede wszystkim przypomniał o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki wykorzystaniu elementów pluszowego miasteczka ruchu drogowego, dzieci mogły nie tylko poznać znaki i sygnalizację świetlną ale przede wszystkim mogły samemu dotknąć każdego elementu i zmieniać kolory świateł. 
Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi aAcademy zostały włączone w program profilaktyczny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach „Jestem dzieckiem – MAM MOC!”. Dzieci uczyły się poprawnego zachowania podczas podróżowania samochodem, a na koniec zajęć zwiedziły pojazd uprzywilejowany oraz pokazały swoje talenty plastyczne podczas dokańczania sentencji „Posłuchaj mnie mamo…. Posłuchaj mnie tato…” umieszczonej na zawieszkach na lusterko samochodu. Nie obyło się również bez odblasków i kolorowanek. Policjanta przekazała dzieciom również małą maskotkę Sznupka, która będzie służyć jako „przytulak” w trudniejszych chwilach.
Spotkanie z wychowankami placówki odbyło się pod hasłem kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wiążemy nadzieję, że wizyta funkcjonariuszek zostanie w pamięci dzieci na długi czas.