Działania katowickiej drogówki KASKADA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Działania katowickiej drogówki KASKADA

Data publikacji 19.05.2017

W środę katowiccy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego miasta sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności prędkość, z jaką się poruszają i ich stan trzeźwości. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

Od godziny 10.00 na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego wspomagani przez policjantów prewencji i sztabu katowickiej komendy kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości.  Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań ukaranych mandatami zostało 134 kierujących, w tym 108 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Akcja trwała do godziny 18.00. 

Nadmierna prędkość brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Prowadzone działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.  

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

Wszystkim podróżnym życzymy bezpiecznej drogi do celu!

 

Ładowanie odtwarzacza...