Policjanci z Katowic na podium!

Data publikacji 02.05.2017

Sukcesem katowickich policjantów zakończył się start w IV Wiosennym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych. Sierż. Łukasz Oślizło już po 33 minutach i 3 sekundach jako pierwszy przebiegł metę. St.sierż. Łukasz Hildebrand zajął 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji kobiet sierż. Monika Nawrat stanęła na drugim stopniu podium. Tuż za nią uplasowała się sierż. Marta Głowacz-Mocherek. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli II miejsce.

26 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Szkole Policji w Katowicach po raz czternasty odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, straży miejskich/gminnych, policjanci z jednostek terenowych Policji, kadra oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowali:

• asp.szt. Sylwester Szklorz  Komisariatu Policji II w Katowicach

Start w zawodach zakończył się sukcesem dla  katowickich policjantów. Stanęli oni na najwyższych stopniach podium. Bezkonkurencyjny okazał się  sierż. Łukasz Oślizło z Komisariatu Policji III w Katowicach.  Jako pierwszy  przebiegł metę już po 33 minutach i 3 sekundach. IV miejsce zdobył st.sierż. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice, który trasę pokonał w czasie 34 minut 28 sekund.

W klasyfikacji kobiet sierż. Monika Nawrat  z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice zajęła drugie miejsce. Przebiegła ona metę po 43 minutach i 48 sekundach.
Na trzecim stopniu podium stanęła sierż. Marta Głowacz-Mocherek z Komisariatu Policji I w Katowicach, która pokonał trasę w 45 minut i 43 sekundy.
Policjanci z katowickiej komendy  w składzie:  sierż. Łukasz Oślizło, st.sierż. Łukasz Hildebrand, st.asp. Bogusław Bożek, kom. Sebastian Hulin, sierż.szt. marcin Lisowski  zajęli drużynowo II MIEJSCE.

Wręczając pamiątkowe puchary i nagrody Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk podziękował wszystkim uczestnikom za udział w biegu i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!