Akcja „Poszukiwany” w Katowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Akcja „Poszukiwany” w Katowicach

Data publikacji 19.04.2017

Działania katowickich policjantów ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych okazały się owocne. Podczas akcji „Poszukiwany” policjanci zatrzymali, aż 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Kilku zatrzymanych trafiło już do zakładów karnych, gdzie będą odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Wczoraj w całym garnizonie śląskim policjanci prowadzili akcję ukierunkowaną na zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Sprawcy celowo ukrywali się przed policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny. Dobre rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków przynosi pozytywne efekty.
W akcję włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas działań zatrzymali łącznie 10 osób poszukiwanych. Wśród nich jest jedna osoba poszukiwana listem gończym, 5 osób poszukiwanych nakazami doprowadzenia do zakładów karnych lub aresztów śledczych oraz 4 do ustalenia miejsca pobytu. 
Zatrzymane osoby trafiły już za kratki w celu odbycia orzeczonych kar za popełnione przestępstwa. Na co dzień ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób.