Wiadomości

Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

Katowicka drogówka przez całe Święta Wielkanocne będzie czuwała nad bezpieczeństwem na naszych drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze. Akcja „Bezpieczny weekend” rozpoczęła się dziś o godzinie 6.00.

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend" rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 6.00, a zakończy się w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 22.00. Na drogach Katowic pojawiło się już więcej patroli ruchu drogowego. Są oni widoczni nie tylko na „wylotówkach” i drogach krajowych, ale również w miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie może dochodzić do łamania przepisów ruchu drogowego. Mundurowi kontrolują prędkość pojazdów, a także ich stan techniczny. Dlatego  jeszcze przed wyruszeniem w podróż lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi czy wszystkie światła są sprawne, a także czy pojazd ma ważne badania techniczne.

Policjanci ruchu drogowego używają także do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami. Od samego rana stróże prawa sprawdzają również stan trzeźwości kierujących. Nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.  Funkcjonariusze sprawdzają również czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Świąteczny okres to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w bezpiecznej atmosferze.
Pamiętajmy!
Dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg oraz pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

 

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 15.06 MB