Policyjna akcja "SPEED VI" w Katowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Policyjna akcja "SPEED VI" w Katowicach

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VI” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w strefie "TEMPO 30". Prawie 40 kierujących pojazdami odebrało mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.

Należy pamiętać, że kontrole w strefie „Tempo 30” to przede wszystkim akcja profilaktyczno-edukacyjna. Podczas prowadzonych działań przypominaliśmy, że taka strefa istnieje, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że zapomnieli o tym zarówno mieszkańcy Katowic, jak i kierowcy, którzy przyjeżdżają z innych miast. Kierowcy, którzy nieznacznie przekroczyli prędkość, otrzymali upomnienie. Każdy, kto pojechał jednak szybciej, nie mógł już liczyć na pobłażliwość stróżów prawa.
O przeprowadzanych kontrolach prędkości wiadomo było już po kilku minutach. Mieszkańcy Katowic nie omieszkali poinformować innych o akcji policji, poprzez publikację informacji na portalach społecznościowych. Pomimo ustalonej lokalizacji i umieszczanych zdjęć, kierujący pojazdami systematycznie odbierali mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości. 
Katowiccy policjanci dokonywali kontroli prędkości na trzech odcinkach ulic: Marii Skłodowskiej – Curie, Wita Stwosza oraz Szeligiewicza w Katowicach. Wszystkie należą do strefy „Tempo 30”. Podczas akcji 40 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego 36 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi,  wobec jednego kierującego sporządzono wniosek o ukaranie, natomiast pozostałych kierowców  pouczono. 
Mamy nadzieję, że popularna już akcja „SPEED”, wpłynie na bezpieczeństwo szczególnie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.  

  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
  • akcja SPEED w Katowicach
Ładowanie odtwarzacza...