"Dzień odblasków" w Katowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

"Dzień odblasków" w Katowicach

Data publikacji 26.01.2017

Wczoraj policjanci z Katowic rozdawali elementy odblaskowe uczestnikom ruchu drogowego w ramach akcji profilaktycznej "Dzień odblasków". Dbając o wspólne dobro i bezpieczeństwo policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Wczoraj w ramach „Dnia Odblasków” policjanci z Katowic rozdawali elementy odblaskowe uczestnikom ruchu drogowego. W czasie akcji mundurowi rozmawiali z mieszkańcami uświadamiając ich, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiec tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Ich umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20 – 30 metrów. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie, a nawet życie.

„Dzień Odblasków” zorganizowany został zgodnie z założeniami projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku

Ładowanie odtwarzacza...