Wiadomości

"W nocy nie wystarczy blask księżyca" - akcja drogówki w Katowicach

Data publikacji 25.01.2017

To hasło przyświeca dzisiaj policjantom ze śląskiej drogówki, którzy prowadzą działania podczas Ogólnopolskiego Dnia Odblasków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach również włączyli się w działania. Mundurowi są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i wręczają im odblaskowe opaski. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic.

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Odblasków, podczas którego policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą działania profilaktyczne. W akcję właczyli się również policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Od wczesnych godzin rannych można ich spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Policjanci wręczają im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”. Dewiza ta wymyślona została przez znakomitego polskiego rysownika i satyryka Henryka Sawkę. W czasie działań stróże prawa tłumaczą pieszym, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Dodatkowo zachęcają, aby odblaski nosić zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu. Elementy odblaskowe otrzymywali również kierowcy, z prośbą, aby przekazali je bliskim lub też napotkanym pieszym, którzy jeszcze ich nie posiadają. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Śląska.

„Dzień Odblasków” zorganizowany został zgodnie z założeniami projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

 

Ładowanie odtwarzacza...