Wiadomości

„Miejska Dżungla” – akcja na katowickich parkingach

Data publikacji 05.12.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kolejny raz uczestniczą już w IX edycji projektu Urzędu Miasta Katowice - „Miejska Dżungla”. Jest to akcja społeczna, mająca na celu przełamywanie barier pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, a pełnosprawnym społeczeństwem. W sobotę policjanci wydziału prewencji katowickiej komendy, strażnicy miejscy, harcerze oraz uczniowie szkół miasta Katowice, przeprowadzili akcję informacyjną, mającą na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione.

Wszelkie organizowane działania, w tym akcja parkingowa, w którą zaangażowali się katowiccy policjanci, mają zwracać uwagę na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. 

W sobotę policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, strażnicy miejscy, harcerze oraz uczniowie szkół miasta Katowice, przeprowadzili akcję informacyjną, mającą na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione. Młodzież zwracała uwagę na parkujące samochody, a właścicielom pojazdów wręczała naklejki z treścią: „Nigdy nie parkuję na miejscu dla osoby niepełnosprawnej”. Rozmowa przeprowadzana z kierowcami, miała na celu uświadomienie im, jaki skutek i utrudnienie dla osób niepełnosprawnych niesie za sobą zajmowanie ich miejsc przez osoby pełnosprawne. W prowadzoną akcję włączyło się 12 katowickich sklepów.