Sukces katowickich policjantów !!!

Data publikacji 11.10.2016

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XIII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Mistrzostwa zakończyły się sukcesem katowickich policjantów. W kategorii służby mundurowe I miejsce zajął policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st.sierż. Łukasz Hildebrand. W kategorii kobiet sierżant Monika Nawrat z wydziału sztab policji zajęła II miejsce, natomiast starszy aspirant Bogusław Bożek z Komisariatu II Policji zajął II miejsce w kategorii służby mundurowe powyżej 40 roku życia. Nasi funkcjonariusze zdobyli też trzecią lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Do zawodów zgłosiło się prawie 300 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż  Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi w biegu  rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej. W tegorocznym biegu uczestniczył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak.

Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki. W zależności od kategorii biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km. Do dyspozycji uczestników była kuchnia polowa z przygotowanym gorącym posiłkiem. Zawody uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.

Już kolejny raz nasi policjanci nie zawiedli. Policjant z katowickiej drogówki st.sierż. Łukasz Hildebrand w kategorii służby mundurowe zajął I miejsce. Linię mety prawie 11 kilometrowego biegu przeciął po 40 minutach i 55 sekundach. W kategorii kobiet sierżant Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice zajęła II miejsce. Natomiast starszy aspirant Bogusław Bożek zajął II miejsce w kategorii służby mundurowe powyżej 40 roku życia.

Drużynowo reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zajęła trzecie miejsce. Skład drużyny: