Wiadomości

"Dopalacze kradną życie" - Spotkanie policjantów z uczniami ZSTiO nr 2

Data publikacji 23.09.2015

Policjanci z Wydziału Prewencji w ramach kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie" spotkali się z uczniami w katowickim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2. Celem spotkania było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Policjanci omówili problem uzależnienia oraz  negatywne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy. W trakcie rozmów z uczniami wskazali  jak bardzo mają mylne pojęcie o oddziaływaniu substancji odurzających na organizm ludzki oraz przedstawili negatywne skutki eksperymentowania z używkami. Opowiedzieli też o działaniach podejmowanych przez Policję, które mają uświadomić ich jak wiele zagrożeń niesie zażywanie narkotyków oraz dopalaczy. Dopalacze choć różnią się od narkotyków mają podobne działanie psychoaktywne.

Funkcjonariusze przekazali uczniom informacje na temat przestępczości i demoralizacji nieletnich. Rozmawiali z nimi o postępowaniach prowadzonych wobec nieletnich, które coraz częściej dotyczą poważnych przestępstw. Drobne kradzieże czy bójki na terenach szkół zmieniają się się w znieważenie nauczyciela, rozboje, wymuszenia rozbójnicze i włamania.

Ładowanie odtwarzacza...